Gå till innehåll

Ersättare i förbundsstyrelsen

Personliga ersättare i ABFs Förbundsstyrelse april 2012-april 2014

Mikael Sandberg
Folkets Hus och Parker
ersättare för Karl-Petter Thorwaldsson
mikael.sandberg@fhp.nu

Voitto Visuri
Sverigefinska Riksförbundet
ersättare för Annika Nilsson
voitto.visuri@telia.com

Ellinor Eriksson
SSU
ersättare för Tomas Eneroth
ellinor.eriksson@ssu.se

Lenita Karlsson
Unga Örnar
ersättare för Marie Linder
lenita.karlsson@ungaornar.se

Börje Vestlund
Svenska Epilepsiförbundet
ersättare för Michael Hagström
borje.vestlund@riksdagen.se

Marie-Louise Sandberg
DHR
ersättare för Örjan Brinkman
sml-sandberg@hotmail.com

Göran Hellberg
Hyresgästföreningen
ersättare för Björn Lindh
goran.hellberg@hyresgastforeningen.se

Anne Stiernquist
Psoriasisförbundet
ersättare för Samira Touma
anne.stiernquist@pso.se

Laila Olsen
ABF-region 1 (Skåne)
ersättare för Sten Andersson
laila.olsen@staffanstorp.se

Christer Rube
ABF-region 2 (Sydvästra Götaland)
ersättare för Anita Skarphagen
christer.rube@abf.se

Gunilla Carlsson
ABF-region 3 (Västsverige)
ersättare för Carina Ohlsson
gunilla.c.karlsson@riksdagen.se

Jörgen Hammarin
ABF-region 4 (Mitt)
ersättare för Karin Sandin Dahlgren
jorgen.hammarin@hyresgastforeningen.se

Lars Ohlsson
ABF region 5 (Stockholm)
ersättare för Vanja Edwinson
larsoohlsson@yahoo.se

Barbro Brix
ABF-region 6 (Södra skogslänen)
ersättare för Lennart Gard
barbro.brix@hotmail.com

Helén Pettersson
ABF-region 7 (Norra skogslänen)
ersättare för Christian Lindgren
helen.pettersson@riksdagen.se


  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 8 maj 2012.