Gå till innehåll

Förbundsstyrelse, ersättare, revisorer

ABFs Förbundsstyrelse april 2016 – april 2018

Ordinarie ledamöter

Helén Pettersson
SAP (ordförande), helen.pettersson@abf.se

Monica Widmna Lundmark
ABF (förbundssekreterare), monica.widman-lundmark@abf.se

Tomas Eneroth
SAP, tomas.eneroth@riksdagen.se

Ingela Edlund
LO

Michael Hagström
KF, michael.hagstrom@coop.se

Börje Vestlund
Svenska Epilepsiförbundet, borje.vestlund@riksdagen.se

Carl-Erik Thörngren
PRO, cet@telia.com

Björn Johansson
Hyresgästföreningen, bjorn.johansson4@hyresgastforeningen.se 

Sten Andersson
ABF-region 1 (Skåne), sten.andersson@abf.se

Anita Skarphagen
ABF-region 2 (Sydöstra Götaland), anita.skarphagen@telia.com

Carina Ohlsson
ABF-region 3 (Västsverige), carina.ohlsson@riksdagen.se

Jörgen Hammarin
ABF-region 4 (Mitt), Jorgen.hammarin@abf.se

Teres Lindberg
ABF region 5 (Stockholm), teres.lindberg@riksdagen.se

Barbro Brix
ABF-region 6 (Södra skogslänen), barbro.brix@hotmail.com

Christian Lindgren
ABF-region 7 (Norra skogslänen), christian@sunderby.fhsk.se


  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 17 februari 2012.