Gå till innehåll

Ersättare i förbundsstyrelsen

Personliga ersättare i ABFs Förbundsstyrelse april 2016 – april 2018

Mikael Sandberg
Folkets Hus och Parker
ersättare för Helén Pettersson
mikael.sandberg@fhp.nu

Voitto Visuri
Sverigefinska Riksförbundet
ersättare för Monica Widman Lundmark
Voitto.visuri@gmail.com

Andrea Törnestam
SSU
ersättare för Tomas Eneroth
andrea.tornestam@ssu.se

Lisa Lundahl
Unga Örnar
ersättare för Ingela Edlund
lisa.lundahl@ungaornar.se

Ines Uusman
Psoriasisförbundet
ersättare för Michael Hagström
ines.uusmann@gmail.com 

Lars-Göran Wadén
DHR
ersättare för Börje Vestlund
lars-goran.waden@dhr.se 

Johanna Mårtensson
S-studenter
ersättare Carl-Erik Thörngren
johanna.martensson@s-studenter.se 

Marie Svedberg
Sveriges Arbetarteaterförbund
ersättare för Björn Johansson
marie@arbetarteater.nu

Laila Olsen
ABF-region 1 (Skåne)
ersättare för Sten Andersson
laila.
046252249@gmail.com

Laila Bradling
ABF-region 2 (Sydvästra Götaland)
ersättare för Anita Skarphagen
laila.bradling@live.se 

Gunilla Carlsson
ABF-region 3 (Västsverige)
ersättare för Carina Ohlsson
gunilla.c.karlsson@riksdagen.se

Gunilla Svantorp
ABF-region 4 (Mitt)
ersättare för Jörgen Hammarin
gunilla.svantorp@riksdagen.se

Lars Ohlsson
ABF region 5 (Stockholm)
ersättare för Teres Lindberg
larsoohlsson@yahoo.se

Tommy Berger
ABF-region 6 (Södra skogslänen)
ersättare för Barbro Brix
tommyberger@live.se 

Isak From
ABF-region 7 (Norra skogslänen)
ersättare för Christian Lindgren
isak.from@riksdagen.se 


  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 17 februari 2012.