Gå till innehåll

Ersättare i förbundsstyrelsen

Personliga ersättare i ABFs Förbundsstyrelse april 2010-april 2011.

Thorsten Born
Folkets Hus och Parker
ersättare för Karl-Petter Thorwaldsson
thorsten.born@varmlandsoperan.se

Voitto Visuri
Sverigefinska Riksförbundet
ersättare för Annika Nilsson
voitto.visuri@telia.com

Louise Malmström
SAP
ersättare för Håkan Juholt
louise.malmstrom@riksdagen.se

Sara Heelge-Vikmång
Unga Örnar
ersättare för Marie Linder
sara.heelge-vikmang@ungaornar.se

Maria von Sydow
KF
ersättare för Leif Linde
maria.vonsydow@kf.se

Marie-Louise Sandberg
DHR
ersättare för Örjan Brinkman
marie-louise.sandberg@dhr.se

Göran Hellberg
Hyresgästföreningen
ersättare för Anders Teljebäck
goran.hellberg@hyresgastforeningen.se

Jeremija Isakovic
Serbernas Riksförbund
ersättare för Samira Touma
info@srpstvo.com

Reino Persson
ABF-region 1 (Skåne)
ersättare för Sten Andersson
reino.persson@abf.se

Georg Karlsson
ABF-region 2 (Sydvästra Götaland)
ersättare för Anita Skarphagen
georgka@swipnet.se

Gunilla Carlsson
ABF-region 3 (Västsverige)
ersättare för Carina Ohlsson
gunilla.c.karlsson@riksdagen.se

Jan Bohman
ABF-region 4 (Mitt)
ersättare före Karin Sandin Dahlgren
jan.bohman@dalarna.sap.se

Lars Ohlsson
ABF region 5 (Stockholm)
ersättare för Vanja Edwinson
larsoohlsson@yahoo.se

Barbro Brix
ABF-region 6 (Södra skogslänen)
ersättare för Lennart Gard
barbro.brix@hotmail.com

Eva Andersson
ABF-region 7 (Norra skogslänen)
ersättare för Christian Lindgren
eva.andersson@umea.se


  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 19 augusti 2010.