Gå till innehåll

Personal

Öppettider?....hittar du under rubriken "VÅRA KOMMUNER". Klicka på respektive kommun.

Personal

  • Jonas Gerhardsson
  • Studieombudsman med allt som rör ABF Kronoberg, finns på kontoret i Ljungby.
  • 0372-73 77 63 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • jonas.gerhardsson@abf.se
  • Cecilia Karlsson
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Huvudansvar för administration samt cirkel- och kulturverksamhet för hela avdelningen ABF Kronoberg samt Distriktet Kronoberg. Finns på kontoret i Ljungby.
  • 0372-126 46 (växel)
  • cecilia.karlsson@abf.se
  • Maria Lavin
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Finns på kontoret i Markaryd.
  • 0433-711 78 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • maria.lavin@abf.se
  • Mats Persson
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Finns på kontoret i Ljungby.
  • 0372-843 10 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • mats.persson@abf.se
  • Petra Ruzsa
  • Projektledare Asylverksamhet. Jobbar i alla våra kommuner Ljungby, Lessebo, Älmhult och Markaryd.
  • 0372-73 77 64, (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • petra.ruzsa@abf.se
  • Hannah Wahlman
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Finns på kontoret i Älmhult på måndagar. Övriga dagar i Ljungby.
  • 0372-73 77 62, (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • hannah.wahlman@abf.se
  • Monica Jönsson
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Administrerar cirkel- och kulturverksamheten i Älmhult. Finns på kontoret i Älmhult
  • 0476-106 66 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • monica.jonsson@abf.se
  • Therese Karlsson
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Finns på kontoret i Älmhult.
  • 0476-64 76 01 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • therese.karlsson@abf.se
  • Åsa Edberg
  • Tjänstledig t.o.m 2018-05-31
  • Se Ismail Mohammed
  • Peter Sand
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Finns på kontoret i Hovmantorp.
  • 0478-311 33 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • peter.sand@abf.se
  • Ismail Mohammed
  • Verksamhets- ansvarig/utvecklare. Distriktsansvarig för våra funktionshinderorganisationer. Tillgänglighetsansvarig. Finns på kontoret i Hovmantorp. I Ljungy fr.o.m 2018-01-01.
  • 0478-70 94 72 (kopplad till mobiltfn under kontorstid)
  • ismail.mohammed@abf.se
  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 16 juni 2015.