Gå till innehåll

Förbundsstyrelse, ersättare, revisorer

ABFs Förbundsstyrelse april 2010 - april 2011

Ordinarie ledamöter

Karl-Petter Thorwaldsson
SAP (ordförande), karl-petter.thorwaldsson@abf.se

Annika Nilsson
ABF (förbundssekreterare), annika.nilsson@abf.se

Håkan Juholt
SAP, hakan.juholt@sap.se

Marie Linder
LO, marie.linder@lo.se

Leif Linde
KF, leif.linde@kf.se

Örjan Brinkman
Reumatikerförbundet, orjan.brinkman@hso.se

Anders Teljebäck
PRO, anders.teljeback@pro.se

Samira Touma
Assyriska Riksförbundet, samira.touma@bredband.net

Sten Andersson
ABF-region 1 (Skåne), sten.andersson@abf.se

Anita Skarphagen
ABF-region 2 (Sydöstra Götaland), anita.skarphagen@telia.com

Carina Ohlsson
ABF-region 3 (Västsverige), carina.ohlsson@riksdagen.se

Karin Sandin Dahlgren
ABF-region 4 (Mitt), karin.sandindahlgren@hyresgastforeningen.se

Vanja Edwinson
ABF region 5 (Stockholm), vanjaedwinson@glocalnet.net

Lennart Gard
ABF-region 6 (Södra skogslänen), legalega2@hotmail.com

Christian Lindgren
ABF-region 7 (Norra skogslänen), christian@sunderby.fhsk.se


  • Dela artikel
  • Skriv ut

Senast ändrad den 18 augusti 2010.